Legiokalendář

7.10.2015

Ještě netočíme, to ovšem neznamená, že stojíme na místě.

Kromě toho, že dokončujeme scénář a nadále sháníme potřebnou sumu peněz pro realizaci filmu, na podporu filmu jsme nafotili a vydali legionářský kalendář s názvem Opravdoví bratři.  

Protože legionáři si velmi zakládali na velmi úzké vzájemnosti a i proto se důsledně oslovovali bratře (přikládali tomu značný význam), oslovili jsme sourozenecké dvojice známých osobností a fotíme s nimi v legionářských uniformách inscenované situace typické pro život legionářů na frontě. Především těch "ruských" na Sibiři, ale i těch, kteří působili v legiích v Itáli nebo Francii. 

Fotili pro nás Saša a Václav Rašilovovi, Pavel a Petr Baťkovi, Lukáš a Jiří Langmajerovi, Adam a David Krausovi, Marek, David a Kryštof Ebenovi, Ladislav a Jiří Lábusovi, Lukáš a Marek Příkažtí, Miroslav, Tomáš a Aleš Bambuškovi, dětští herci Filip a Viktor Antoniovi, Ondřej a Ivan Trojanovi, Jiří a Otto Bubeníčkovi a na závěr Matěj a Kryštof Hádkovi společně s Václavem a Janem Koptovými. 

Na snímku Adam a David Krausovi u kulometu v obrněném legionářském vlaku na Transsibiřské magistrále. Více o focení a další snímky do kalendáře najdete v rubrice Legiokalendář Adam a David Krausovi coby střelci u kulometů v obrněném vlakuZoom gallery
Adam a David Krausovi coby střelci u kulometů v obrněném vlaku

Legionáři > Příběh filmu > O filmu > Legiokalendář